سعید بازرگان

تحلیلگر و استراتژیست ارشد کسب و کار

مشاور ارشد عملیاتی کسب و کارسازمان های ایرانی
بیش از بیست و یک سال سابقه مدیریت و مشاوره
مشاور و مدرس تخصصی در حوزه استراتژی و طراحی آموزش های حرفه ای رهبری ، تغییر و توسعه سازمانی
مدیرعامل و عضو هیئت مدیره گروه جهانی کسب و کار یکتا توسعه تجارت آریا

 


 

 

بنام ایزد یکتا

در صبح دم تاریخ خوانده ام در کشوری زاده شده ام که آن را آبستن تمدن ، فرهنگ ، اصالت ، هنرمندی و علم و دانش می دانند ، قرنها گذشته است تا که امروز با سربلندی و غرور می گویم : اهل ایرانم

مردمان این سرزمین چه کسانی هستند ؟ کسانی که همچون خون در کالبد ایران در جریان بوده اند ، به آن گرما بخشیده ، از حریم پاکش دفاع کرده و توانسته اند توسعه ی تمدن و فرهنگ چند هزار ساله اش را امروزه جشن بگیرند .

رهبری کسب و کار یکی از موضوعات مورد علاقه من است ؛

رهبر کسی است که جهت دهنده درست و در واقع نشان دهنده  راه راست و راه مناسب است . در اغلب اوقات ، زندگی ما تحت تاثیر انتخاب راه و مسیر بوده و هست ؛ در نتیجه رهبر باید فردی تاثیرگذار ، جهت دهنده و حمایت کننده از نیروهای خود باشد .

این فرد حتما نباید در کارهای اجرایی مشارکتی فعال داشته باشد ؛ بلکه مهم این است که همواره جهت درست را انتخاب و مسیر را مشخص کند . دیگر نیروها و مدیران نیز باید سعی کنند که افرد پایین‌تر را به شکلی هدایت کنند که همه بتوانند به اهداف خود و آنچه برای سازمان لازم است دست پیدا کنند .»

ما دوران طولانی­ را بر اساس آنچه خودمان می­ دانیم زندگی کرده ­ایم ، چه در بحث مدیریت زندگی شخصی و چه در بحث کسب­ و­کار و بازاریابی . این فرهنگ و این شیوه ­ی مدیریت ، به دلیل شرایط رقابت ، در حال دگرگونی است . هر جا که رقابت بیشتر می­ شود ، سبک مدیریت ناچار به تغییر و تحول است . ما نمی ­توانیم همچون گذشته انتظار داشته باشیم که هر پدیده ­ای را ، بازاریابی و مدیریت کنیم . بنابراین در این زمینه معتقدم که باید واقعیت را بپذیریم ، اما در واقعیت نایستیم و این که چون پیش از این توجهی به داده نمی­ شده و ما گرایش نداشتیم ، باز هم همین مسیر را بپیماییم . ما در آینده شاهد حرکت به سوی داده­ هایی هستیم که معتبر باشند و منابعی قابل اعتماد .

بپذیرید هیچ چیز ثابت نیست . هیچ کس کامل نیست . همه چیز نسبی و وابسته به چیزهای دیگر است . وقتی این را پذیرفتیم ، سه قانون را شکل می­ دهیم : قانون اول این که هیچ چیز ثابت نیست ، پس همیشه آماده­ ی تحول باشید . قانون دوم این که هیچ کس کامل نیست . پس نسبت به گذشته­ ی خودتان سعی کنید بهتر باشید . و قانون سوم این که همه چیز نسبی و وابسته به چیزهای دیگر است ؛ هیچ وقت در کسب و کار به خاطر یک عامل نه سرمست از پیروزی شوید و نه ناامید و افسرده و دلزده از کسب­ و­کار . به هر حال اگر موفقیتی وجود دارد و اگر با شکستی روبه­ رو می­ شوید ، فقط شما نبودید ، بلکه مجموعه ­ای از عوامل قابل کنترل و غیرقابل کنترل ، خودی و غیرخودی در آن نقش داشته است .

اما در آخر با آرزوی توفیق روزافزون برای همه کسانی که در راه توسعه علمی کشور عزیزمان قدم بر می دارند .

و به امید دیدار با شما در اوج قله های موفقیت .

 

 

 

 

جهت ارتباط مستقیم با مدیر هماهنگی دپارتمان مشاوره های فردی و سازمانی لطفاً با شماره تماس  38474888-051    ارتباط برقرار فرمایید .

و یا می توانید از طریق تکمیل فرم آنلاین دپارتمان مشاوره های فردی و سازمانی ( لینک ذیل ) نیز با ما در ارتباط باشید .

بــه مــا ملحـق شویــد .

 

TO TOP